Menu

Laminátové podlahy

 

Pri týchto podlahách Vás poteší nenáročnosť na údržbu. Laminátová podlaha nepriťahuje prach a dokonca, ak sa vám podarí rozliať trebárs aj kávu, nezafarbí sa. Neškodí im ani priame slnečné žiarenie. Oproti drevu sú laminátové podlahy veľmi odolné a majú dlhú životnosť. Čo sa týka ceny, v porovnaní s drevenými podlahami je podstatne nižšia a montáž je veľmi jednoduchá a rýchla. Viac informácií o laminátových podlahách nájdete v našom článku – Sprievodca Svetom podláh II: Laminátové podlahy a všetko o nich.

 

 

Inovácia – Tradícia – Precíznosť

Inovácia a tradície idú ruka v ruke v spoločnosti KRONOTEX. Kronotex charakteristickými znakmi sú rozvoj technicky vyspelých, ekologicky šetrných materiálov vyrobených na báze dreva, tradície zákazníckych riešení zameraných na najvyššiu presnosť a kvalitu vo výrobe Kronotex produktov.

Svet spoločnosti Kronotex je inovatívny a šetrný k životnému prostrediu, pestrý a komunikatívny. Kronotex je lídrom v náročných vzoroch a nespočetnom množstve kvalitných a high-tech výrobkov na báze dreva pre zdravší život.

Inovácie sú nevyhnutné pre úspešné napredovanie. V tomto povedomí, Kronotex priebežne optimalizuje svoje činnosti v oblasti výskumu a vývoja. To dáva stály prísun inováciám s pridanou hodnotou, ktoré sú ľahko prijateľné na trhoch.

V Heiligengrabe Kronotex vyvíja produktové rady na báze dreva, ekologicky šetrné izolačné výrobky. Jedná sa o produkty od vysoko izolačných drevovláknitých dosiek Kronoply flex až po KRONOTEX Silverline.

Laminátové podlahy KRONOTEX sú robustné, odolné aj pri inštalácii v komerčných zariadeniach, a samozrejme tiež k dispozícii s izolačnou podložkou minimalizujúcou chôdzu a kročajový hluk. Ľahko čistiteľné panely sú odolné proti oderu, svetlostále a odolné voči škvrnám. Podlahy kolekcie Ocean sú odolné proti striekajúcej vode. Kronotex pridal inovatívne dekory do svojich kolekcií. Nové povrchové štruktúry priblížujú vzhľad a dojem z reálneho dreva a kameňa dôkladnejšie ako kedykoľvek predtým bolo dosiahnuté. Zákazníci vo viac ako 80 krajinách sú už presvedčení o výhodách týchto unikátnych “Made in Germany” produktoch. Pri pohľade do budúcnosti, bude Kronotex naďalej podporovať atmosféru kreativity, aby sa úspešne zaviedli nové, progresívne myšlienky na trh pre materiály na báze dreva.

 

Prečo laminát: Prečo výber laminátovej podlahy Kronotex?

Atraktivita, udržateľnosť a užívateľská spokojnosť – to sú rozhodujúce kritéria pre výber podlahy. KRONOTEX je jedným z popredných výrobcov laminátových podláh a ponúka mimoriadne ekologické a zdravé produkty.

 

Vaša voľba

10 kolekcií a 168 dekorov ukazujú obrovskú škálu KRONOTEX laminátových podláh: dokonale napodobnená textúra dreva a autentická štruktúra dlažby, rôznorodé vzory a variácie farieb, matné alebo lesklé variácie – Kronotex ponúka niečo pre každý štýl, prostredie a potrebu.

 

Kvalita “Made in Germany“

“Made in Germany” si udržiava vynikajúce celosvetové postavenie vďaka vysokej úrovni nemeckej techniky. KRONOTEX patrí medzi popredné spoločnosti používajúce pokrokové technológie. Vďaka vysokej kvalite produktov a dodržiavaniu prísnych kritérií udržateľnosti, si zákazníci z viac ako 80 krajín volia dlhotrváce, zdravé laminátové podlahy KRONOTEX.

 

Výhody laminátových podláh Kronotex

 • KRONOTEX laminát sa skladá hlavne z obnoviteľnej suroviny: dreva z trvalo udržateľných lesov.
 • Lamináty sú ideálne pre detské izby pretože neobsahujú žiadne zmäkčovadlá (ftaláty), a sú dokonca odporúčané nemeckým spotrebiteľským magazínom Ökotest.
 • Na KRONOTEX laminát je poskytnutá garancia až na 30 rokov.
 • Laminátová plávajúca je inštalovaná bez lepidla .
 • Inovatívny proces tlačenia povrchovej snímky dodáva KRONOTEX laminátovým podlahám autenticky vyzerajúce drevené a dlažbové štruktúry.
 • Laminátové podlahy neobsahujú žiadne ftaláty (DEHP), a preto nespôsobujú hormonálne riziká.
 • Na konci životného cyklu produktu, podlahy môžu byť bezproblémovo likvidované alebo energeticky využité.
 • KRONOTEX využíva odpad z finálnej produkcie laminátových podláh ako palivo.
 • KRONOTEX laminátové podlahy = kvalita Made in Germany

 

Vlastnosti KRONOTEX laminátovej podlahy

Kronotex podlahy sú vyrobené z prírodných obnoviteľných surovín.

 

Kronotex podlahy je vhodné inštalovať na podlahové vykurovanie.

 

Kronotex podlahy sú ľahko udržateľné a odolné.

 

Kronotex podlahy sú odolné voči oderu.

 

Kronotex podlahy sú stabilné a odolné voči tlaku a nárazu.

 

Kronotex podlahy sú odolné voči škvrnám.

 

Kronotex podlahy sú vysoko odolné voči cigaretovému ohňu.

 

Kronotex podlahy nestrácajú svoju farbu a zachovávajú si lesk počas mnohých rokov.

 

Kronotex podlahy sú odolné voči plameňom.

 

Kronotex podlahy sú príjemné na pocit.

 

Kronotex kolekcie:

 

KRONORIGINAL


Laminátové podlahy – plávajúce podlahy Krono Original sú pre svet inšpirujúcimi myšlienkami. Stále nové, inovatívne produkty a laminátové podlahy. Od dokonale napodobených textúr dreva až ku klamlivo podobným imitáciám kamenných povrchov.Dizajnéri Krono Original sa venujú i najmenším podrobnostiam, aby zdôraznili na fazety bohatý dojem laminátových podláh. Kronoflooring Krono Original dbá pri vývoji svojich produktov na prirodzenosť. Laminátové podlahy sú zložené iba z vysoko kvalitných materiálov pričom než 90% tvorí drevo.Pre výrobu laminátovej podlahy Krono Original® sa využíva výhradne drevo z domácej produkcie a z trvalo obhospodarovaného lesného hospodárstva. To je garantované certifikátom PEFC (Pan European Forest Certification) a FSC (Forest Stewartship Council).

 

Laminátové podlahy Krono Original sú vyrábané:

 • bez emisií
 • so zachovaním prírodných zdrojov
 • bez pesticídov
 • bez škodlivých ťažkých kovov.

Okrem toho dodržiavame u všetkých laminátových podlahách a drevených materiáloch nariadenia pre nemeckú a európsku klasifikáciu E1, podľa ktorej je vylúčený negatívny vplyv na zdravie . Vašu starú laminátovú podlahu Krono Original® môžete znehodnotiť ako klasický domový odpad.

Časť kolekcií laminátových podláh obsahuje klasické európske dreviny, iná časť exotické dreviny. Na výber je z viac než 100 rôznych vzorov laminatových podláh: od rustikálne svetlého javora až k popovým retrofarbám a kamenným vzorom.

 

Krono Original laminátové podlahy sú:

 • Odolné: odolné proti tlaku, nárazu, úderu. Odolnosť proti poškrabaniu a oderu vďaka obzvlášť     tvrdej a kvalitnej povrchovej úprave.
 • Trvalé : Sústredené zaťaženie ako napr. ťažké kusy nábytku nepoškodia laminátové podlahy Krono Original® Laminat, za bežných podmienok nezostanú žiadne odtlačky na podlahe.
 • Žiaruvzdorné : Laminátové podlahy Krono Original sú ťažko zápalné.

 

 

 • Svetlostále : U podláh Krono Original pôsobením slnečného žiarenia nedochádza k zmene farieb a podlahy nevyblednú – sú odolné voči UV žiareniu.
 • Prirodzené : Krono Original podlahy tvorí z 90 % drevo , ktoré pochádza z trvalého lesného hospodárstva. Jednoduché na inštaláciu : rýchla a jednoduchá inštalácia vďaka systémom Krono Original® Twin Clic a 1clic2go .
 • Multi Patent Indemnity: Mehrfachpatentschutz und die damit verbundene gesicherte und uneingschränkte Produktnutzung des leimfreien Klicksystems.
 • Multi Patent Indemnity: viacnásobná patentová ochrana a s tým spojené bezpečné a neobmedzené využitie produktu „klikového“ systému bez lepidla.
 • Antialergické : neumožňujú uchovávanie prachu, vlasov a rôznych nečistôt.
 • Vodiace teplo : vhodné pre teplovodné podlahové vykurovanie
 • Trvácne : životnosť v obytnom priestore 15 až 20 rokov
 • Integrovaný aqua stop systém: impregnovaná HDF nosná doska zabezpečuje najvyšší stupeň ochrany.
 • Perfektný a prirodzený vzhľad: vďaka extra dlhým koncovým kúskom (min.. 12 cm) nevzniká žiadny rušivý dojem.
 • Perfektná presnosť lícovania : vďaka perfektnej technike je možné vytvoriť „neviditeľné „ škáry , ktoré zabezpečujú ochranu proti vstupu vlhkosti a špine, presnosť lícovania a prirodzený vzhľad podlahy.

 

Antibakteriálna ochrana:

 

 

Krono Original zaviedla u všetkých laminátových podláh antibakteriálnu ochranu – A.B.C. Anti Bacterial Coating , vo forme antibakteriálnej vrstvy , ktorá zabraňuje tvorbe baktérií. Baktérie a iné mikróby môžu byť na podlahu prenášané topánkami, rozliatymi tekutinami, zvieratami, ale aj zinými zdrojmi. Avšak v spojení s pravidelným hygienickým čistením podlahy zabezpečuje Krono Original – antibakteriálna ochrana – A.B.C. ukľudňujúci pocit zdravého prostredia.

 

Prirodzene pekná podlaha

 

 

Authentic Embossed od Krono Original predstavuje prirodzene krásnu povrchovú úpravu, ktorá je na nerozoznanie od pravého dreva . Synchronpore spája vzhľad pravého dreva s komfortom a účelnosťou vysokohodnotnej laminátovej podlahy. Authentic Embossed – Synchronpore: Autentickosť, ktorú je možné vidieť ale aj cítiť!

 

Povrch laminátovej podlahy krásny ako povrch diamantu

Vysoko hodnotné štruktúry s exkluzívnym efektom Diamond Gloss sa vyznačujú kartáčovanou matnou štruktúrou s leskom v póroch povrchu, ktoré svetlo reflektuje rôznou intenzitou. Vznikajúce efekty lesku zvýrazňujú hĺbku štruktúry výnimočným spôsobom a tak perfektne vyobrazujú charakter a vzhľad prirodzeného dreva.

 

 

Krása nepozná hranice

Vzhľad nekončiaceho panelu je vytvorený bezošvým spojením ako dekoru tak aj povrchovej štruktúry jedného panelu s nasledujúcim.. Sotva viditeľnými spojmi na priečnej strane vytvárajú panely podlahy dojem dlhej nekončiacej podlahovej dosky a tým zabezpečujú optické zväčšenie Vašej miestnosti.

 

CLASSEN


Laminátové podlahy Classen spájajú v sebe prírodný vzhľad a vysokú odolnosť. Široký výber ponúkaných dekorov, rozdielne povrchy a najvyššia kvalita umožňuje vytvoriť interiér presne podľa Vašich predstáv . Dodajú interiéru príjemný vzhľad s jedinečným charakterom.

Výrobca CLASSEN vyrába produkty na báze vysoko kvalitného dreva a dreva pre interierový dizajn. Drevo z ktorých sú vyrobené produkty CLASSEN pochádza z udržiavaných lesov a preto sú tieto produkty zdravotne nezávadné. Laminatové podlahy vyhovujú všetkým platným normám. Na trhu je laminatová podlaha CLASSEN jedným z najväčších svetových dodavateľov.

 

EKOSYSTÉM A EKOLOGICKÝ VÝROBNÝ CYKLUS

Z dodávky surového dreveného materiálu z neďalekého lesa na expedíciu hotového výrobku, celý výrobný proces laminátových podláh Classen sa koná v systéme integrovanej produkcie mieste Baruth, neďaleko Berlína.

 

 

Udržateľné lesníctvo: Iba domáce drevo z certifikovaných lesov sa používa ako surovina na výrobu laminátových podláh Classen.

Tesná blízkosť surovín: Drevené oblasti sú hneď vedľa tovární Classen.

HDF továreň: V továrni sa vyrábajú sololit GmbH, HDF substráty. Tvoria vysoko kvalitný základ pre skutočnú laminátovú podlahu CLASSEN.

HDF dosky: Transportný pás sa používa nato, aby hotové HDF dosky prechádzali do susednej továrne laminátu.

Laminátová továreň: Tu sú hotové substráty na vytvorenie laminátovej podlahy v špičkovom procese, ktorý zaisťuje optimálnu ekologickú rovnováhu.

Nízke emisie: Patentovaný LLT postup prináša efektívnu, energeticky úspornu výrobu

Drevo pre recykláciu. Odpadové drevo ktoré vyplýva z odkôrňovania na výrobný proces laminatovej podlahy sa používa na výrobu energie.

Biomasa CHP: Drevo k recyklácii z dvoch tovární sa používa na vytváranie tepla a elektrickej energie.

Energetické využitie tepla: Teplo a elektrická energia je privádzaná späť do závodov a výrobného procesu.

 

Antistatický povrch

Povrcho podlahy CLASSEN je pokrytý špeciálnou antistatickou vrstvou, ktorá znižuje hromadenie prachu na povrchu a zabraňuje nepríjemným účinkom elektrifikácie. Antistastické vastnosti na povrchu podlahy sa udržiavajú po celú dobu jej životnosti.

 

Zámok MEGALOC

Tento systém sa nachádza na bočnej strane panela. Umožnuje rýchlejšiu, jednoduchšiu montáž a zaručuje najvyššiu úroveň stability podlahy. Vďaka zámku MEGALOC môžte podlahu kedykoľvek jednoducho a rýchlo rozobrať.

 

EGGER


Spoločnosť EGGER je výrobcom laminátu viac ako 20 rokov a patrí medzi vedúcich dodávateľov vysokokvalitných podláh v Európe. Laminátová podlaha EGGER vám bude vytvárať príjemné prostredie a prinášať radosť vo vašej domácnosti. Okrem toho, že majú pekný vzhľad a trendový dizajn, vďaka patentovanému klikovému spoju je jej inštalácia veľmi ľahká.

 

 

Rôznosť formátov laminátových podláh

Pomocou podlahovej dosky so šikovne zvolenou dĺžkou a šírkou sa dá natrvalo ovplyvniť dojem z miestnosti. Ak chcete zvýrazniť veľkosť priestoru najlepšou voľbou sú väčšie formáty. Malé miestnosti zhodnotíte naopak pomocou stredných veľkostí. Použitím priznaných drážok zosilníte efekt zvoleného formátu.

Médium – úzky formát laminátovej podlahy 1291×135 mm

 

Classic – Klasické dosky 1291 x 193 mm

 

Long – dlhé dosky 2050 x 245 mm

 

Large – široké dosky 1291 x 246 mm

 

Kingsize – veľké dosky 1291 x 327 mm

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.