Oprava laminátových podláh

Oprava laminátovej podlahy: Odstráňte drobné nedostatky sami so SWISS KRONO

Aj tie najodolnejšie laminátové podlahy nie súcelkom odolné pred poškodením - v priebehu času môžu nadobúdať známky používania, ako sú drobné škrabance zapríčinené presúvaním stoličiek, tmavé šmuhy od podrážok atď. Tieto drobné nedostatky,našťastie, bez väčšej námahy odstránite aj sami. Nasledujúce príklady opisujú najlepšie techniky na odstraňovanie rýh, škrabancov a pod.:

Rýchle odstránenie šmúh od topánok

Čierne šmuhy od topánok na svetlej laminátovej podlahe rozhodne nevyzerajú dobre. Môžu však byť jednoducho a ľahko odstránené pomocou bežnej gumy na ceruzky. Naväčšie a odolnejšie šmuhy použite špeciálny odstraňovač škvŕn,ktorý kúpite v obchode (uistite sa, že je vhodný na laminátové podlahy prečítaním pokynov a otestovaním na malej nenápadnej škvrne).

Ako sa zbaviť škrabancov na povrchu

V komerčných zariadeniach, ako sú konferenčné miestnosti a maloobchodné predajne, sa často posúva nábytok, čo nepochybne vedie k poškriabaniu podlahy. Trochu olivového a detského oleja však dokážu divy. Aby táto metóda fungovala dobre, uistite sa, že je podlaha čistá. S použitím handry vtierajte malé množstvo oleja na poškodenúplochu. Po aplikácií starostlivo odstráňte z opravovanej plochy prebytočný olej, aby ste sa vyhli pošmyknutiam a pádom.

Oprava hlbokých rýh

Oprava hlbších rýh alebo preliačinvyžaduje o niečo viac práce. Voskové tyčinky sú k dispozícii v rôznych farbách, aby zodpovedali rôznym vzorom dreva a kameňa laminátovej podlahy. Vosk rozpustite a použite ho na vyplnenie priehlbiny. Po jeho stvrdnutí opatrne odstráňte prebytočný voskzarovnávačom (ktorý je zvyčajne súčasťou opravárskej súpravy), kým nie je povrch opäť rovný. Odporúčame používať našu praktickú opravársku súpravu SWISS KRONO.

Ak vaša laminátová podlaha utrpí vážnejšie poškodenie, ako ryhy cez veľkú plochu alebo pokrivenie a zvlnenie dosiek, poraďte sa s odborníkom.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.