WOODLOOK

Terasa Woodlook™ nevyžaduje žiaden náter ani povrchovú úpravu. Je zložená z 60 % z drevnej časti a z 40 % zdravotne nezávadného HDPE. Farbivo je primiešané priamo do zmesi pred jeho extrudáciou, čoho benefitom oproti povrchovému farbeniu je jeho farebná homogénnosť aj v jeho rezoch. Kvalitné suroviny a technológia. Nadrobno pomletá múčka z kvalitných vysušených tvrdých drevín spolu s modernými výrobnými linkami zabezpečuje vysokú hustotu a súdržnosť výsledného produktu a tým vysokú odolnosť voči všetkým vplyvom v exteriéri.

Netreba ju každoročne olejovať a natierať pre zachovanie pôvodnej farby, ošetrovať     proti drevokaznému hmyzu a hubám. Náklady na údržby drevenej terasy sú veľmi nízke a odhadujú sa na 10 Eur/m2 terasy. Údržba podlahy je veľmi jednoduchá, v prípade jej zašpinenia stači použiť čistú vodu najlepšie pomocou wapky.

Výhody Woodlook™ oproti drevu:

  • oproti exotickým drevinám nižšia cena
  • takmer bezúdržbová prevádzka
  • rozmerová stálosť, dosky sa neštepia, nekrivia
  • žiadne triesky v chodidlách
  • dokonalý vizuálny efekt
  • nešmykľavý povrch za mokra – oceníte hlavne pri bazéne
  • žiadny drevokazný hmyz

Možnosti a spôsob použitia drevoplastu Woodlook® sú rozmanité. Môžu sa využiť ako podlahy na terasu, k bazénom, na chodníky, móla, tiež ako výplne do plotov a brán, či ako fasádne obklady budov a domov.

Jednou z alternatív pevne montovaných terás sú aj kazety Woodlook®, pripevnené na trvanlivý a odolný plastový základ, ktorého tvar umožňuje účinné odvodnenie. Ich najväčšou prednosťou je nízka cena a nenáročná montáž.

MONTÁŽ TERASY

Terasu je možné montovať na akýkoľvek podklad. Podľa toho sa volí materiál podkonštrukcie – konštrukčné hranoly WPC Woodlook, oceľ, hliník, alebo tlakovo impregnované drevené hranoly. Dôležité je dodržať maximálnu vzdialnosť jednotlivých konštrukčných hranolov podľa typu použitých terasových dosiek a predpokladaného zaťaženia terasy. Na ukončenie hrán sa môžu použiť lišty wpc, hliníkové lišty alebo koncové krytky na komôrkové dosky. Pri montáži je nutné brať do úvahy teplotné pomery s ohľadom na tepelnú rozťažnosť materiálu v závislosti na vonkajšej teplote.

Viac informácií o terasách nájdete v našom článku – Sprievodca Svetom podláh VI: Leto na terase

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.